پدر صنعت مس و احیاگر پالایشگاه آبادان در جنگ تحمیلی درگذشت.

پدر صنعت مس و احیاگر پالایشگاه آبادان در جنگ تحمیلی درگذشت.

مهندس محمد هادی اردبیلی یکی از برجسته‌ترین و انقلابی‌ترین مدیران صنعت مس ایران بوده‌اند که به عنوان نخستین مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران پس از انقلاب اسلامی، بسیاری از طرح‌های توسعه‌ای و اصلاحات را در این حوزه انجام داده‌اند. 

مهندس محمد هادی اردبیلی در صبحگاه دیروز شنبه بیستم آبانماه در بیمارستان‌ و پس از تحمل یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت. 

پیکر ایشان امروز یکشنبه در شهرستان بابل درکنار مقبره پدر و مادر بزرگوارشان به خاک سپرده می‌شود. دوشنبه نیز مجلس بزرگداشت ایشان در شهرستان بابل برگزار می‌گردد. مهندس محمد هادی اردبیلی یکی از برجسته‌ترین و انقلابی‌ترین مدیران صنعت مس ایران بوده‌اند که به عنوان نخستین مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران پس از انقلاب اسلامی، بسیاری از طرح‌های توسعه‌ای و تحولی را در این حوزه انجام داده‌اند. 

وی راه انداز پایشگاه آبادان پس از جنگ تحمیلی بود، ایشان همچنین در حوزه دیپلماسی و بین‌الملل نیز فعالیت‌های موثری داشته‌اند و به عنوان سفیر ایران در نروژ به تشیع و اندیشه اسلامی خدمت‌های بزرگی کرده‌اند. ایشان به عنوان پدر صنعت مس کشور شناخته می‌شوند و از یاران امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب بوده‌اند. 

ایشان از پیشکسوتان جامعه بسیج مهندسین و عضو شورای مرکزی بسیج مهندسین صنعت و عضو کمیسیون های تخصصی بسیج انرژی و صنعت بودند. 

در سال ۱۴۰۲، مراسمی با عنوان «روایت ناخوانده چهل سال جهاد و مقاومت در صنعت» برای گرامیداشت شخصیت و خدمات ایشان برگزار شد که جمعی از مسئولان و شخصیت‌های برجسته در آن شرکت کردند.

question