نخستین نشست توجیهی طرح احیای چاه‌های کم‌بازده و غیرفعال نفتی برگزار شد

نخستین نشست توجیهی طرح احیای چاه‌های کم‌بازده و غیرفعال نفتی برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در ادامه روندهای قبلی برای اجرای طرح احیای چاه‌های کم‌بازده و غیرفعال نفتی، ارکان مختلف طرح در نخستین گردهمایی سه شنبه، 24 اسفندماه در مرکز همایش‌های کوشک حضور یافتند. 

در این نشست سیاست‌های کلان از سوی محمداسماعیل کفایتی، پارک فناوری و نوآوری نفت و گاز، ابعاد فنی طرح از سوی علی براتی، معاون مدیریت نظارت بر تولید نفت شرکت ملی نفت و ابعاد اقتصادی-قراردادی طرح نیز از سوی امیر مقیسه، معاون مدیریت سرمایه گذاری و کسب و کار شرکت ملی نفت تبیین شد.
با توجه به اهمیت ارائه تسهیلات مالی به  شرکت‌های دانش بنیان و فناور و نیز نقش مهم سرمایه‌گذاری خطرپذیر در پیشبرد آتی طرح توسط شرکت‌های مذکور، نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و صندوق پژوهش و فناوری صنعت نفت نیز توانمندی‌ها، امکانات و ظرفیت خود را برای مشارکت با شرکت‌ها ارائه کردند.
 در پایان این نشست، پنل پرسش و پاسخ برای تشریح جزییات طرح و شنیدن نظرات و پیشنهادهای شرکت‌های متقاضی برگزار شد.
محمدصابر کرم‌بیگی، معاون فناوری و نوآوری پارک نفت و گاز نیز در پایان این نشست اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان و فناور که توسط کارگروه ارزیابی اولیه حائز شرایط مقدماتی برای ادامه مراحل فراخوان تشخیص داده شدند، از اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ برای نشست دوم توجیهی و سپس جلسات ارائه مشخصات و انتخاب چاه‌ها دعوت خواهد شد.
question