حلقه توسعه فناوری و نوآوری‌ در صنعت گاز بومی می‌شود

حلقه توسعه فناوری و نوآوری‌ در صنعت گاز بومی می‌شود

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز: حلقه توسعه فناوری و نوآوری‌ در صنعت گاز بومی می‌شود

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران گفت: حلقه توسعه فناوری و نوآوری‌ را در صنعت گاز یک حلقه کاملاً بومی می‌کنیم و رفع نیازها از صنعت خارجی را در سال‌های آینده جشن می‌گیریم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت به نقل از شانا، محسن مظلوم فارسی‌باف امروز (چهارشنبه، ۲۴ آذرماه) در رویداد عرضه و تقاضای نیازهای فناورانه و نوآورانه صنعت گاز که در حاشیه سومین نمایشگاه ساخت و تولید ایرانی (تستا) برگزار شد، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان صاحبان اصلی این رویداد هستند، ما همیشه از حضور آنها مطمئن بودیم و همکاری با این شرکت‌ها سبب افتخار است.
وی ادامه داد: در بحث حوزه مدیریت پژوهش و فناوری یکسری موارد را از سال ۹۸ آغاز کردیم، نظیر احصای نیازهای فناورانه و راهبردی در قالب اقلام راهبردی صنعت گاز که به ۲۹ قلم راهبردی رسیدیم و برای این ۲۹ قلم شاخص تعیین کردیم مانند بحث تحریم، دسترسی محدود به منابع خارجی، ارزبری و تکرار آن.
مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: اقدام ما در حد شعار باقی نمانده و آنها را در قالب قرارداد پیاده‌سازی کردیم و در خدمت دوستان هستیم.

وی تأکید کرد: البته از اقلام غافل نمی‌شویم و بحث هم‌رسانی باقی اقلام را هم انجام می‌دهیم. نکته مهم این است که ما زیرساخت فیزیکی را در پارک نوآوری و فناوری نفت ایجاد کردیم و یک شبکه مجازی به شبکه حقیقی ما افزوده خواهد شد که کمک کار دوستان در حوزه دانش‌بنیان باشد.

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: ان‌شاءالله حلقه توسعه فناوری و نوآوری‌ را در صنعت گاز یک حلقه کاملاً بومی می‌کنیم و رفع نیازها از صنعت خارجی را در سال‌های آینده جشن می‌گیریم تا صنعتی بومی و ملی داشته باشیم.

question